KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
24. Ročník Orešanského Botocrosu


     V sobotu 6.11.2010 sa uskutočnil 24. Ročník Orešanského Botocrosu. Zúčastnilo sa ho asi 35 ľudí, z nášho oddielu (+ sympatizantov) bolo 7. Počasie bolo fantastické na turistiku - gýčovo modrá obloha, ďaleká viditeľnosť, ale pravé orechové na botocros je hustá hmla s viditeľnosťou do 15 m :).

Na štarte v Horných Orešanoch sme sa dozvedeli kopce, ktoré treba nájsť: Bolehlav, Geldek, Vydelená a Driny. Bolehlav a Geldek sme našli veľmi ľahko, cestou sme minuli veľmi nebezpečné miesto :). Na Geldek bol výstup dosť ťažký - 200 výškových metrov, časť v hustom poraste a časť v polome. Odmenou bola nádherná lúčka na vrchole. Cestou sme stretli 7 statných jeleňov. Orientačne bola najťažšia Vydelená - nevýrazný pahorok ďaleko od turistických chodníkov. Cestou sme videli ešte jesenné kvety a 2 veľké stáda muflónov. Vydelenú sme dlho hľadali, často sme smer kontrolovali podľa mapy a GPS. Keď som si doma stiahol údaje z GPS do počítača a dal na mapu a pozrel aj cez satelitné snímky, len som sa chytal za hlavu - prečo sme išli tak a nie onak. Ale v tom je čaro orientačného pochodu. Na Jahodník sme došli tesne pred zotmením a tak sme Driny vzdali a nešli sme ani do cieľa.

Ešte niekoľko údajov z GPS: Doba pohybu 6:52 h, doba státia 1:50 h, prejdená vzdialenosť 34,87 km, priemerná rýchlosť pohybu 5,1 km/h.

Akcia bola veľmi vydarená. Na budúci rok bude Orešanský botocros 5.11.2011 z Dolných Orešian do Dolných Orešian.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.