KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
25. Ročník Orešanského botocrossu


     V sobotu 5.11.2015 sa uskutočnil jubilejný 25. ročník Orešanského botocross-1su. Zúčastnilo sa ho 65 turistov, z nášho oddielu nás bolo 7. Tento pochod je orientačný - na štarte v Dolných Orešanoch sme dostali názvy 4 vrcholov (všetky mimo značkovaných chodníkov) a záviselo len na nás kadiaľ pôjdeme. My sme najprv vyšli do Orešanského sedla. Tam sme sa rozhodli, že najprv pôjdeme na Krč (kopec č.4), našli sme ho bez problémov. Odtiaľ sme pokračovali cez Majdán (drevorezba drevorubača) na Starý plášť (kopec č.3). Aj ten sme našli bez problémov. Pokračovali sme na Kamennú (kopec č.2). Cestou sme spravili malú okľuku, lebo sme dali prednosť lesnej zvážnici pred trepaním sa cez strminu. Z Kamennej sme pokračovali na Sklenený vrch (kopec č.1) - tak isto sme našli bez problémov. Odtiaľ sme zbehli do Dolian a autom sme došli do cieľa v Dolných Orešanoch.

Počasie bolo dobré, len bolo moc teplo. Ani výhľady neboli, lebo bola nízka oblačnosť. Okrem turistov sme stretli len 3 srnky.

A na záver niekoľko údajov z GPS: Celkový čas 9:00 h, doba chôdze 6:22 h, doba státia 2:37 h, prejdená vzdialenosť 30,42 km, priemerná rýchlosť chôdze 4,8 km/h.

S akciou sme boli všetci veľmi spokojní a na budúci rok ideme znova.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.