KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Jesenný Hlohovec - Piešťany 16.10.2010


Ferko Miklovič prišiel na náš výstup na Záruby a pozýval nás na svoj podchod HP.

     V sobotu 16.10.2010 sme sa zišli 6 členovia oddielu v Hlohovci na stanici. Prvý šok som zažil ešte v autobuse, keď som uvidel davy mladých šľapať zo štartu. Ja som dostal poradové číslo 292 a za malú chvíľu už vydávali čísla hodne vyše 300. Ferko tak prekonal Bankáčov. Netušil ešte, čo ho čaká. My sme vyrazili po červenej smer Havran. Prvá kontrola bola na Ovčej skale. Objavil sa tam aj Ferko a hrdo hlásil: 429 z Hlohovca a 62 z Jalšového, tj. spolu 491 turistov, teda padol aj rekord Trnavskej 100. A to Ferko nemá takú finančnú podporu ako Bankáči! Smial sa: "Vladko, aj keď sa pokrájaš, tak takúto účasť nebudeš mať!" Na kontrole bola aj výstava fotografií z predchádzajúcich ročníkov. Skupinka mladíkov vyhrávala na gitare. Po krátkej prestávke sme pokračovali na Havran. Tam Janko Bedeč zalamoval rukami, pripravil si asi 300 diplomov a po chvíli sa minuli. Ale inak pohoda, ďalšia skupina mladíkov hrala na gitare, len v reštaurácii strašne dlhý rad pred pultom, preto to vzdávam. Vonku som si zajedol z vlastných zásob, porozprával sa s kamarátmi a potom som vyrazil dolu cez Ahoj. Dlho som tam nebol a preto ma prekvapili 2 lyžiarke vleky (na jednom deti lyžovali na tráve) a Koliba pod Ahojom. Vlastný záver pochodu bol v Hlohovci v reštaurácii s kapelou a gulášom za 1,5 EUR.

Počasie bolo vcelku dobré, slnko síce nesvietilo, ale nepršalo ani nefúkalo. Výborne sa kráčalo. Z Hlohovca do Piešťan je 31 km a prešiel som ich za necelých 8 h.

Cestou som si všímal účastníkom pochodu. S potešením som zistil, že okrem tradičných "hltačov kilometrov" sú tu aj mladí - vysokoškoláci, stredoškoláci, dokonca som predbiehal aj triedu 8-9 ročných štuplov s 2 učiteľkami. Na kratšiu trasu sa vydali aj rodiny s 5-6 ročnými deťmi. Keď sa obzriem po niektorých tohtoročných pochodoch (Trnavská 100 - 490 na štarte, Bankáči - 302 účastníkov a HP - 491), tak s pohybovou aktivitou mladých Slovákov to nie je až také zlé.

Ferko a Janko, ďakujeme za pekný deň a na Jarný pochod Hlohovec - Piešťany opäť prídeme.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.