KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Hohe Wand


     V nedeľu 26.6.2011 sme išli na via feraty v Hohe Wand. Nakoniec sme išli len 4. Predpoveď počasia nevyšla. Cestou do Rakúska miestami mrholilo, občas aj spŕchlo, verili sme však, že v Hohe Wand nebude pršať. Išli sme do novej časti nad Oberhoflein. Dlho sme hľadali ako sa dostaneme k východiskovému bodu Penzión Seiser Toni, nakoniec nás tam zaviedli rakúski policajti ?. Aj nástup k via ferate sme chvíľu hľadali. Vybrali sme si Wagnersteig. Je veľmi ľahká (obtiažnosť A). Výstup sťažovalo to, že po daždi bolo mokro a šmykľavo. Nepršalo, ale bola hmla a tak sme nemali výhľady. Keď sme vyšli na plató, dali sme si v reštaurácii polievku. Pokiaľ sme jedli, tak vietor rozfúkal hmlu a uvideli sme našu cestu a otvorili sa nám pohľady do údolia. Pokračovali sme po plató na Plackles. Tam je jelenia obora. Z Plackles sme už len zbehli k autu. Prevýšenie bolo 410 m a celá túra trvala asi 4,5 h.

Pozreli sme si aj ďalšie via feraty v tejto časti. Nabudúce pôjdeme Wildenauer steig (obtiažnosť D) cez komín. Hovorili sme, že by sme mohli vybehnúť aj na jeseň - uvidíme podľa počasia. Sú tam aj iné via feraty s obtiažnosťou A až D, takže každý si môže vybrať.

Vlado

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.