KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Hollental


     Cez víkend 27.-29.8.2010 sme uskutočnili výlet na via feraty do Hollentalu. Nakoniec išli len 2 najstatočnejší.

Počasie bolo presne také, ako predpovedali meteorológovia.

V piatok sme cestou tam križovali front s výdatným lejakom, ale Kaiserbrunn nás privítal bez dažďa a peknou dúhou. V sobotu bolo zamračené a občas pomrholilo, ale aspoň sa neprášilo. Po dlhšej dobe sme zopakovali Hoyossteig a schádzali dookola cez Gloggniz hutte. Lúka bola krásne zakvitnutá, ale pred chatou nás chytilo hustejšie mrholenie a silnejší vietor. Našťastie kým sme sedeli v chate, tak prestalo pršať. Po daždi sa nám ukázal aj pekný mlok. V tábore sme zistili, že my sme si stany postavili dobre, vietor vydržali, ale Maďarom odfúklo 3 stany. Aj v noci bol silný vietor, ale naše stany preukázali kvalitu.

V nedeľu pri polojasnom počasí tradičná "klasika" - Weichtalklamm s krásnym kaňonom ako v Slovenskom raji. Keď sme vyliezli na ihlu nad chatou, vyšlo aj slnko a mohli sme obdivovať peknú panorámu. Bohužiaľ foto nemá pekné kontrasty, preto ho ani neposielam.

Akcia bola veľmi vydarená, Eve sa via feraty tak zapáčili, že na budúci rok chce vyskúšať aj tú najťažšiu od Preinu.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.