KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Prechod Zimným Považským Inovcom (36. ročník )


     V sobotu 15.1.2011 sa uskutočnil 36. Ročník Zimného prechodu Považským Inovcom. Názov "Zimný" je len podľa kalendára. Nikde nebol ani fliačik snehu, len na zjazdovkách na Bezovci boli zvyšky umelého snehu.

Na štarte sa zišlo len 8 "statočných". Keď sme prišli na parkovisko akurát vypustili kone do ohrady a tie sa išli zblázniť od radosti, že si môžu zabehať... My sme po "štartovnom poháriku a napolitánke" vyrazili po našej klasickej trase cez rekreačné stredisko Bezovec a Skaliny na Topoľčianske Podhradie. Hrad je v rekonštrukcii a preto je zatvorený. Na Podhradí pri vleku sme stretli Topoľčianskych turistov, ktorí tam mali okresný zraz. Diplomy nemali, tak som deckám dal naše diplomy o absolvovaní nášho pochodu - boli nadšené a hrdo ukazovali svoje ocenenie :).

Potom sme pokračovali cez Úhrad (pekné pohľady na Topoľčiansky hrad) na Holé brehy a Dolinu. Zrána bolo zamračené a občas pomrholilo. Na lúkach nad Dolinou sa mraky začali trhať, občas zasvietilo aj slnko a celou cestou cez Veselé vŕšky sa nám ukazovala dúha. Najkrajšia bola po príchode na parkovisko, diplomy som dával pod dúhovým oblúkom.

Prešli sme 22,5 km za 4 h 45 min a stáli sme 1 h 15 min.

Všetci sme boli veľmi spokojní s dobre stráveným dňom.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.