KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Dokončený prechod Nízkych Tatier 10-11.8.2010


     Po nanútenom prerušení pochodu po N. Tatrách kvôli počasiu, sme konečne v pozmenej zostave mohli dokončiť prechod NT z Čertovice na Kráľovú Hoľu aj to v týždni,lebo sme sa nemohli trafiť do pekného víkendového počasia.

Vyštartovali sme s Čertovive v utorok 10.08. skoro ráno za výdatnej rosy po vysokej tráve a špatnom značení trasy. Mali sme problémy nájsť tur. chodník, ale potom to išlo ako po masle, počasie nám prialo trasa sa uberala systémom hore - dole, voda po ceste nebola problém, troška nám dal zabrať výstup na V.Vápenicu a na útuľnu Andrejcová sme dorazili o 16:45h, kde sme prespali. Útuľna bola plná a kto prišiel po 18:00h mal smolu.

Na ďalší deň vyrážame o 7:00h a s pekným výhľadom na VT dorážame pred desiatou na Kráľovú Hoľu. Po klasickom fotení si Ivan aj zaspieval "Na K. Holi", ale nikto sa nepridal. Zišli sme do Vernára, cestou bolo množstvo čučoriedok, jahôd, hríbov(masliaky).

Ešte sme stihli v miestnej krčme pivko a o 14:00 nám išiel bus do Popradu a potom na vlak.

Táto časť NT bola pohodová, viacmenej nenáročná(treba troška kondície), po ceste vody dosť a dobré počasie.

Vojto
Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.