KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Zimné rokliny Slovenského raja


     V dňoch 11.-14.2.2010 sme navštívili zimný Slovensky raj. Postupne sa nás tam zišlo 13 osôb a výnimočne mali prevahu ženy (7).

V piatok sme išli prielom Hornádu až po Kláštornú roklinu. Niektoré baby použili netradičný spôsob presunu - po zadku, resp. objímali cencúle. Ďalej sme pokračovali Kláštornou roklinou na Kláštorisko. Ja som si trosku zaliezol na Strakovom vodopáde. Bohužiaľ reštaurácia na Kláštorisku bola zatvorená.

V sobotu sme si dali Sokoliu dolinu. Biely potok nebol dostatočne zamrznutý a preto sme museli aj brodiť a niektoré baby sa vybáli na lávkach. Závojový vodopád bol pekne vymrznutý a bolo tam aj dosť ľadolezcov. Ja som preliezol len časť. My sme po rebriku lezcov ľahko predbehli (aj Saška so psom v náručí). Dolu sme zišli cez Klauzy, spolu asi 20 km. Na záver už boli niektoré baby trochu/dosť unavené:
Vierka: Bolo to krásne, ale ...
Zuzka a Mirka: Dnes sme skončili s turistikou, už nikdy viac!!!

V nedeľu sme si dali len oddychovo Tomášovský výhľad. Aj Mirka zmenila do rána názor a v pohode a s úsmevom kráčala bez problémov.

Všetkým sa nám to páčilo a o rok ideme znova.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.