KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
Novembrová pohoda vo Vysokých Tatrách


Keď bolo nádherné babie leto, tak som sa do Vysokých Tatier nedostal. Nevyšla ani Rubenova akcia a preto som teraz využil nádherné novembrové dni a vybral sa do Vysokých Tatier.

     V nedeľu som vyšiel na Zbojnícku chatu vo Veľkej Studenej doline. Počasie bolo fantastické, hodne som fotil. Na chate som ostal nocovať. Večer bol krásny západ slnka a večer Mesiac osvetľoval okolité kopce - nádhera!!! Keď Mesiac zapadol, ukázali sa hviezdy v plnej kráse, Mliečna dráha bola jasne viditeľná biela čiara. V pondelok pokračovalo super počasie. Ja som išiel k Svišťovému štítu pozrieť ako sme v hmle počas zrazu blúdili. Teraz to bolo všetko jasné. Pomaly (s fotením, pozeraním kamzíka a oberaním brusníc) som vystúpil do Svišťového sedla. Vystupoval som zasneženým žliabkom. Na mačkách to bola pohoda, ale v lete (až to bude bez snehu) tak to bude o hubu - najmä zostup. Do sedla mi to trvalo 2 h, v sprievodcovi písali 3 h. Na hrebeni som sa pustil smerom na Hranatú vežu, ale pri Rovienkovej stene som to na skalách radšej vzdal a išiel dolu. Poobede som dokončil prieskum výstupových ciest na Svišťový štít - pozrel som cesty od Prielomu, tie vyzerajú rozhodne lepšie. Ešte som vliezol do žľabu na Východnú Vysokú, bol vysnežený a na mačkách príjemná prechádzka. V utorok už len cesta dole s návštevou Reinerovej chaty a vodopádov na Studenom potoku.

Celý čas bolo extrémne teplo: na obed na Zbojníckej chate +9 C, na Lomnickom štíte +4,5 C. Snehu bolo málo a aj tá trocha mizla pred očami. Vysoké Tatry sa ukázali v plnej paráde, proste JESENNÉ VYSOKÉ TATRY SÚ JESENNÉ VYSOKÉ TATRY!!!

Perlička na záver: Na chate pacuje Zuzka, ktorá u mňa absolvovala výcvik VHT na Troch jazdcoch: „Kancelárska práca v Bratislave ma prestala baviť, tak som s ňou sekla a išla robiť na Zbojníčku.“

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.