KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
45. Zimný zimny-zraz turistov v Ľubovnianskych kúpeľoch


     V dňoch 27.-28.2.2011 sa v Ľubovnianskych kúpeľoch uskutočnil 45. Zimný zimny-zraz turistov. Zúčastnilo sa ho 989 turistov, od nás 22. Bývali sme v hoteli SOREA Ľubovňa. Tým, že bol taký veľký počet účastníkov, tak nás ubytovali až po 3-4 na izbe. Stravovanie však zvládli skvele. Po túre sme mali možnosť relaxovať v bazéniku alebo dať si masáž alebo rašelinový zábal.

V piatok sme sa vydali na rôzne trasy. S Naďou sme sa nechali zlákať jedinou trasou s cieľom v kúpeľoch, bohužiaľ tu bolo najmenej snehu a asi polovicu trasy sme bežky niesli a zvyšok sme škrtali o kamene. Potom trasu aj ako lyžiarsku zrušili. Výhľady však boli celkom pekné. V Novej Ľubovni v kultúrnom dome nás čakalo občerstvenie - 5 druhov závinov. Večer bolo premietanie turistických filmov a diskotéka.

V sobotu sme už vedeli kde sú dobré snehové podmienky a išli sme (spolu s ďalšími 350 bežkármi) z Litmanovej cez Zvir do Jarabinej. Počasie bolo nádherné, na hrebeni dosť snehu, len zjazdy v nižších polohách na lúkach už boli aj s trávou - ale pohoda. Výhľady fantastické. SUPER DEŇ!!! Na záver v Jarabinej bolo opäť občerstvenie (kapustnica) a k tomu aj vystúpenie folklórneho súboru.

Večer bol po ukončení zimny-zrazu kultúrny program a papučový bál a ešte aj diskotéka. Ako najstarší účastník bola odmenená Nadina mama (87 rokov).

V nedeľu si ešte niektorí dali poslednú trasu z Ľubovnianskeho hradu po okolí starej Ľubovne.

46. zimný zimny-zraz turistov bude 2.-5.2.2012 v Levoči a trasy povedú v bývalom vojenskom priestore Javorina, cieľ bude vždy v Levoči.

Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.