KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
58.zraz01 turistov v Martine 7-10.7.2011


     V dňoch 7. – 10.7.2011 sa v Martine uskutočnil 58. ročník slovenského zraz01u turistov. Zaregistrovalo sa 150 členov TOM a 422 dospelých. Z nášho oddielu sme boli 5.

Peter prišiel už v pondelok a 2 dni mokol. Herchlovci boli na chate. Ja som z Lukášom prišiel až vo štvrtok, keď začalo pekné počasie. Na rozchodenie sme vo štvrtok vystúpili na Veľký Polom. Cestou sme sa kŕmili jahodami a čučoriedkami. Pri zostupe sme zašli na Moravu na Kamennú chatu s perfektným detským ihriskom. Tak na rozchodenie 530 výškových m a 4 h. Vo štvrtok večer bolo otvorenie zraz01u. V kultúrnom programe vystúpili 3 skupiny, medzi nimi aj ženská cigánska kapela so svojráznymi úpravami cigánskych a slovenských pesničiek.

V piatok išiel Peter na Veľký Fatranský Kriváň. Ja s Lukášom (a s martinskou rodinou) sme išli na Suchý vrch. Bolo strašne horúco – ja som spomínal ako som pred 6 dňami staval snehuliaka. Cestou sme sa kŕmili opäť čučoriedkami a obdivovali sme nádherne rozkvitnuté lúky. Iva to zhodnotila – BALZAM NA DUŠU. Bohužiaľ na Suchom vrchu sa trochu zatiahlo a tak výhľady boli obmedzené. Zostupovali sme cez chatu pod Suchým vrchom a Starý hrad do Strečna. Zvládli sme to v pohode – 1067 výškových m a 8 h.

V sobotu bola ešte väčšia horúčava. Peter sa nedal odradiť a išiel na Suchý vrch. Ja s Lukášom len tak na hrad Zniev a potom do vody v Turčianskych Tepliciach – všetky kúpaliská natrieskané. Z organizačných dôvodov bol táborák zrušený...

V pondelok sme s Lukášom išli na Vyšnokubínske skalky, z Tupej skaly sme sa vrátili. km, prevýšenie 350 m. Andrejka mala stále dosť síl a vybrala sa na Choč (12 km, prevýšenie 1100 m). Už bolo zamračené a neskôr začalo pršať.

V nedeľu pokračovala horúčava. Peter išiel cestou domov na Zniev a ja s Lukášom na Šútovský vodopád. Mal veľa vody a bol FANTASTICKÝ. Pri chate sme vyskúšali aj lanový most.

Budúci zraz01 turistov bude 4.-8.7.2012 v Štiavnických vrchoch. Centrum bude vo Vodnom raji vo Vyhniach.


Vlado
Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.