KST TJ ATOM
Vladimír Chrapčiak
Poštová 45
91701 Trnava
e-mail: chrapciak
43. zraz VHT v Tatranskej Štrbe 24-26.6.2010


     43. zrazu VHT v Tatranskej Štrbe sa zúčastnilo vyše 220 turistov, z nášho oddielu 7.

V piatok bolo zamračené, ale našťastie nepršalo. Išli sme zo Štrbského plesa k vodopádu Skok, potom žľabom na hrebeň Solísk (stretli sme 10 kamzíkov). Tam sme sa rozdelili - 3 sa vrátili cez Predné Solisko na Štrbské pleso a 6 sme pokračovali v hustej hmle a drobnom mrholení na Mlynické Solisko. Ďalej sme to vzdali pre šmykľavé kamene. Prevýšenie 900 m, 7h.

V sobotu sme išli do Veľkej Studenej doliny na Svišťový štít. V hustej hmle nad Zbojníckou chatou som 2-krát zablúdil a znova sme to vzdali. Prevýšenie 800 m, 6h. Slabšie nátury to vzdali úplne, sadli na vlak a išli domov. Zdravé jadro vydržalo a v nedeľu sme boli odmenení nádherným počasím.

V nedeľu sme s Adelkou zopakovali Soliská (ľahšou cestou pomocou sedačky). Na Prednom Solisku sme stretli Poliakov, ktorí sa prišli 2 dni po svadbe fotiť do V. Tatier. Prudké poryvy vetra pripomenuli slávnu scénu s Marylin Monroe. V pohode sme došli až na Štrbské Solisko, ďalej na Furkotské Solisko sa nám už nechcelo aj keď to je veľmi ľahké. Na Štrbskom Solisku vládla pohoda, stretlo sa nás tam veľa účastníkov zrazu. Výhľady boli úplne perfektné, vzduch bol umytý. Stráne Soliska boli krásne zakvitnuté. Proste, nedeľa bol zlatý klinec zrazu. Prevýšenie 600 m, 6 h.

Budúci 44. Zraz VHT bude opäť v Tatranskej Štrbe 30.6.-3.7.2011.

Pozn.1: Pripravuje sa via ferata medzi Priečnym sedlom a Sedielkom. Predpoklad dokončenia: 2012.

Pozn.2: som sa s kamarátom inštruktorom a v auguste - septembri pôjdeme na Gerlach (samozrejme podľa počasia) Ja vezmem 4 osoby.

Vlado
Oddiel     Plán      Nové akcie     Staré akcie      Linky      Kontakt      Zľavy      Krásy Slovenska      Informácie KST      Stanovy KST

Copyright © 2011 rador. All rights reserved.